Fotowoltaika

Program Mój Prąd – dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych

Instalowanie paneli fotowoltaicznych na dachach naszych domów staje się coraz popularniejsze. Z tego względu stworzono rządowy program dofinansowania „Mój Prąd”, na który władze przeznaczyły 1 mld zł. Szacuje się, że około 200000 gospodarstw domowych będzie mogło wykorzystać proponowane pieniądze do produkowania własnego prądu. Jak są warunki kwalifikujące do skorzystania z tej pomocy?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nabór wniosków trwa do 18.12.2020 roku. Beneficjentem programu może być każdy, kto jest stroną umowy przyłączeniowej. Wniosek można złożyć tuż po zakupie i zainstalowaniu paneli. Warunkiem przyjęcia wniosku jest także posiadanie licznika dwukierunkowego. W formalnościach związanych ze składaniem wniosku może pomóc profesjonalnych doradca. Każda firma zajmująca się montażem paneli fotowoltaicznych zatrudnia specjalistów, którzy załatwią za nas wszelkie formalności. Dofinansowania jest bezzwrotne, obejmuje instalacje o mocy od 2 kW do 10 kW i wynosi do 5000 zł. Zanim zdecydujesz się na panele, przeczytaj czy fotowoltaika się opłaca.

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym nie tylko podnosi jego wartość. Przynosi także wymierne korzyści finansowe i pozwala zmniejszyć koszty utrzymania domu. To dlatego coraz częściej decydujemy się na ich instalację.

 

Powiązane teksty
Fotowoltaika

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych i nie tylko

Fotowoltaika to ekonomiczny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii elektrycznej. Jej…
Czytaj dalej
Fotowoltaika

Czy fotowoltaika w Polsce jest opłacalna?

Szukasz oszczędności w ramach prowadzenia gospodarstwa domowego, a może chcesz przyczynić się…
Czytaj dalej
Fotowoltaika

Rozwiązania fotowoltaiczne dla kasyna - dlaczego warto?

Fotowoltaika zyskała ostatnio bardzo dużą popularność. W ciągu ostatnich miesięcy z…
Czytaj dalej

1 Comment

Dodaj komentarz