Okna i rolety dachowe

Osłony do okien dachowych – w jaki sposób wybrać system sterowania?

Należy wiedzieć, że osłony do okien dachowych, takie jak markizy czy rolety zewnętrzne, spełniają różne funkcje. Przede wszystkim chronią przed nagrzaniem się wnętrz i regulują ilość światła w pomieszczeniu. Mogą być obsługiwane ręcznie lub sterowane elektryczne, po podłączeniu do domowej sieci z prądem. Sterowane są pilotem działającym w systemie Z-Wave lub poprzez aplikację na smartofna – dzięki domowej sieci wi-fi.

Trzeba powiedzieć, że istnieją również markizy i rolety w wersji Solar. Pamiętajmy o tym, że nie musimy ich podłączać do sieci elektrycznej, bowiem zasilane są bateriami ładowanymi przez panel solarny. Warto wiedzieć, że rolety sterowane są pilotem, natomiast markizy mogą pracować w całkowicie automatycznym systemie lub być obsługiwane standardowo, pilotem. I tak duży wybór umożliwia odpowiednie dopasowanie produktu w zależności od potrzeb. Wielu specjalistów do nowo budowanego domu rekomenduje rolety lub markizy zasilane prądem z domowej sieci elektrycznej (Z-Wave, WiFi lub Electro). Natomiast do budynków już istniejących najlepsze są akcesoria w wersji solarnej.

Wówczas unikamy prowadzenia kabli elektrycznych, bowiem osłona zewnętrzna pobiera energię słoneczną. Markizy i rolety w wersji Z-Wave mogą być sterowane poprzez różne kontrolery, pracujące także w tym protokole. Warto wiedzieć, że rolety i markizy w wersji Z-Wave czy Solar potrafią na przykład działać w ramach systemu inteligentnego domu coraz bardziej renomowanej firmy „Fakro” smartHome. Również mogą być podłączone do innych tego typu systemów za pomocą specjalnych modułów. Wówczas będziemy nimi sterować za pomocą aplikacji ze smartfona.

Powiązane teksty
Okna i rolety dachowe

Markizy i rolety do okien pionowych i dachowych

Możemy sobie sprawić przyjemny cień w dzień. Należy wiedzieć, że markizy i rolety do okien…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz