Okna i rolety dachowe

Markizy i rolety do okien pionowych i dachowych

exteriors shots with the foreground glass dining table with plates and a bunch of grapes

Możemy sobie sprawić przyjemny cień w dzień. Należy wiedzieć, że markizy i rolety do okien pionowych i dachowych skutecznie zatrzymują upał za oknem, a jednocześnie zapewnią dopływ światła. Warto też wiedzieć jak dobrać osłony do okien dachowych.

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, pomieszczenie wtedy bardzo się nagrzewa. W takiej trudno wytrzymać. Pomyślmy więc wówczas o zamontowaniu osłon, które pozwolą nam normalnie funkcjonować w trakcie upałów. Znakomicie sprawdzą się półprzezroczyste markizy zewnętrzne, na przykład solarne, zasilane wyłącznie dzięki baterii słonecznej.

Należy też powiedzieć o tym, że pokój na poddaszu może być pełny naturalnego światła. Doskonałą ochronę przed ostrym słońcem zapewnią nam specjalistyczne rolety zaciemniające. Szukajmy takich, które mają boczne prowadnice, umożliwiające zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji i chronią przed promieniowaniem UV.

Oto co jeszcze warto wiedzieć o markizach:

1). Chronią oczy – należy wiedzieć, że markizy są wykonane z tkaniny, która rozprasza światło, wpadające do środka. Dzięki temu jest ono równomiernie rozłożone, bez męczących oczy refleksów, które przeszkadzają na przykład przy pracy na komputerze. Markizy hamują także promieniowanie UV.

2). Obniżają temperaturę – należy wiedzieć, że zatrzymują promienie słoneczne za oknem i jednocześnie zapewniają dopływ naturalnego światła. Nowoczesne markizy chronią przed przegrzaniem do ośmiu razy skuteczniej niż zwykłe rolety wewnętrzne. Daje to spadek temperatury w środku nawet o 10 stopni Celsjusza.

3). Przydadzą się również zimą – należy wiedzieć, że markiza to produkt całoroczny. Podczas chłodnych dni i nocy chroni pomieszczenie przed stratami ciepła. Dzięki temu nasze rachunki za ogrzewanie mogą być niższe.

4). Zastąpią moskitierę – ponadto markizy chronią nas także przed uciążliwymi owadami, które szczególnie latem dają nam się we znaki.

 

Powiązane teksty
Okna i rolety dachowe

Osłony do okien dachowych - w jaki sposób wybrać system sterowania?

Należy wiedzieć, że osłony do okien dachowych, takie jak markizy czy rolety zewnętrzne…
Czytaj dalej

1 Comment

Dodaj komentarz