Fotowoltaika

Instalacja paneli fotowoltaicznych krok po kroku

Coraz częściej decydujemy się na instalację paneli fotowoltaicznych. Jest to dobra metoda przekształcenia energii słonecznej w prąd, przynosząca wymierne oszczędności w budżecie domowym. Jakie etapy należy przejść aby założyć panele na swoim dachu?

W pierwszym kroku warto umówić się na spotkanie ze specjalistą. Doradzi on wybór najlepszego miejsca do instalacji paneli, pomoże w wyborze ich rodzaju oraz oszacuje koszty i zyski inwestycji. Następnym krokiem będzie podpisanie umowy z opiekunem handlowym koordynującym całą inwestycję. Później należy już tylko poczekać na monterów, którzy założą panele na twoim dachu lub też w ogrodzie. Wszelkie formalności i podłączenie do sieci zostanie dla ciebie załatwione. Doradca pomoże także przy składaniu wniosków o dofinansowanie z programu „Mój Prąd”, jeśli się na takowe zdecydujesz. Po podłączeniu do sieci twoja instalacja będzie już produkowała energię, a ty zaczniesz oszczędzać.

Instalacja systemu fotowoltaicznego zwraca się już po ok. 6 latach, a służy przez 20 kolejnych. Produkcja własnego prądu pozwoli ci cieszyć się wolnością energetyczną oraz zredukować koszty utrzymania domu.

Więcej o energii odnawialnej możecie poczytać na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawialne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a_energii

Powiązane teksty
Fotowoltaika

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych i nie tylko

Fotowoltaika to ekonomiczny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii elektrycznej. Jej…
Czytaj dalej
Fotowoltaika

Program Mój Prąd – dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych

Instalowanie paneli fotowoltaicznych na dachach naszych domów staje się coraz popularniejsze. Z…
Czytaj dalej
Fotowoltaika

Czy fotowoltaika w Polsce jest opłacalna?

Szukasz oszczędności w ramach prowadzenia gospodarstwa domowego, a może chcesz przyczynić się…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz